Дина Вучинић, Члан Градског већа за образовање присуствовала је уручењу 64. помагала које је Удружење „Чепом до осмеха“ обезбедило за Ању Катава ученицу Пољопривредне школе у Футогу.
„Дивим се Вањи и Бориши који воде Уружење. За ово помагало било је потребно чак шест тона чепова, што показује како сви заједно можемо да помогнемо многој деци. Данас смо ту са Ањом која је, упркос свему, хтела да се додатно образује, да стиче нова знања и није дозволила да је ишта омета на њеном путу. Сви заједно ћемо се трудити да је подржимо у школовању“, изјавила је Дина Вучинић.
„Град Нови Сад на годишњем нивоу улаже у образовање преко шест милијарди динара, али осим улагања у инфраструктуру заједно треба да промовишемо праве вредности и да следимо пример Удружења „Чепом до осмеха“. Град ће увек бити партнер у овако важним хуманитарним пројектима и подржаће програме стицања знања и развијања емпатије, јер крајњи циљ је да сви будемо добри људи“, истакла је Вучинић.
Вања Петковић, председник Удружења захвалила се члану Градског већа на присуству јер тиме, како је рекла, Град показује да је брига о свој деци, о образовању наших најмлађих важна обавеза свих.
„Град Нови Сад је уз нас од самог почетка. Наше удружење је покретач промена, а ово заиста вредно помагало, успели смо да обезбедимо, делом од чепова, делом захваљујући једној госпођи која је желела да остане анонимна. Она је желела да помогне било којем детету“, изјавила је Петковић.
„Ми смо одлучили да то буде Ања. Хвала свима који сакупљају чепове, јер заједно можемо много, као што и каже слоган „Чеп по чеп и нечији живот постаје леп“.Објединили смо хуманитарни рад и заштиту животне средине и сматрамо да постоји велика потреба за едукацијом младих. Настојимо да учимо наше најмлађе како да воде рачуна о природи и да развију солидарност према деци са сметњама у развоју. Кроз наше радионице прошло је преко 60.000 малишана само за време пандемије корона вируса“, нагласила је Вања Петковић.
Ањи је обезбеђен комплет модерне савремене асистивне технологије коју чине touchscreen екран и лаптоп са адекватним софтверским апликацијама за богаћење појмовног речника и учење слова Boardmaker и ABC Maestro.
Boardmaker је посебна платформа за специјално образовање која подржава и поспешује учење и комуникацију детета. Код куће, у школи, или у клиничкој пракси, Boardmaker технологија и апликација ABC Maestro имају широку примену.
Директор школе Душан Гагић захвалио се у име ученика и свих запослених члану Градског већа за образовање и Удружењу „Чепом до осмеха“ што су омогућили набавку помагала за ученицу Ању, која је, како је нагласио, светао пример животне храбрости и воље.
Удружење „Чепом до осмеха” успешно спроводи акцију сакупљања пластичних чепова како би оснажили и пружили подршку појединцима и породицама особа са инвалидитетом.
Пројекат је покренут у децембру 2012. године када је га неколицина људи подржала, а данас је то најмасовнија акција у Србији и региону која окупља преко 2.000 активних волонтера и до сада је сакупљено преко 600 тона пластичних чепова.
Преузмите андроид апликацију.