Судијска организација се извинила Евертону за недосуђен пенал (ФОТО)

Први човек судијске организације ФА Енглеске Мајкл Рајли извинио се Евертону због недосуђеног пенала у утакмици против Манчестер Ситија.

„Грађани“ су у суботу славили тријумф резултатом 1:0 на „Гудисону“, голом Фила Фодена у 82. минуту, али је само неколико минута касније виђена врло спорна ситуација у казненом простору Ситија.

Тада је Родри играо руком, што је снимак и показао, али упркос ВАР-у Евертону није додељен једанаестерац од стране судије Пола Тирнија.

После меча је видно протествовао менаџер „карамела“ Френк Лампард.

„Изгубили смо бод због професионалца који не може да ради свој посао како треба“, рекао је Лампард после утакмице.

Рајли је позвао председника Евертона Била Кенрајта да се извини због те ситуације, преноси „ББЦ“.

Евертон је остао на 17. месту на табели у грчевитој борби за опстанак у Премијер лиги.