Крајиновић савладао Џазирија

Филип Крајиновић је успешно започео такмичења на турниру у Дубаију.

Он је после 138 минута игре савладао 297. тенисера света, Малека Џазирија, 6:7 (4), 6:2, 6:4.

У почетном сету, Крајиновић је боље кренуо, први је дошао до брејка и повео са 3:0, али Џазири се није предавао.

Тенисер из Туниса је добио наредна три гема, уз брејк у петом гему, када је искористио трећу брејк шансу.

Имао је Филип 5:4 и сет лопту на сервис противника, али није успео да је искористи.

Џазири је био сигурнији у финишу тај-брејка, после 3:3 добио је четири од последњих пет поена и тако повео у мечу.

Није то пореметило тенисера из Сомбора, који је опет први стигао до брејка, и то у трећем гему другог сета.

На 4:2 успео је да начини нови брејк за 5:2 и потом одсервира за изједначење у сетовима.

У сету одлуке, било је неизвесније, све до 4:4 када је Филип коначно успео да сломи отпор Џазирија и дође до кључног брејка.

Потом је рутински одсервирао у наредном гему за победу и пласман у друго коло.

Тамо ће се састати са победником меча између браниоца трофеја, Руса Аслана Карацева и Американца Мекензија Мекдоналда.