Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине сигурни против Металопластике

Рукометаши Војводине остварили су победу над Металопластиком са 33:26 (16:16) у утакмици 3. кола плеј-офа АРКУС лиге.

То је трећи тријумф у исто толико утакмица српског шампиона у домаћем првенству.

Након лошег издања, посебно у одбрани, у првом делу игре, где су противнику олако дозвољавали отворене шутеве, рукометаши Војводине заиграли су знатно боље у наставку.

Имао је шта тренер Борис Ројевић да каже својим пуленима у полувремену који су изашли потпуно другог лица у наставку.

Упркос проблемима са повредама, највећи терет понели су Јовица Николић и Немања Прибак, стрелци 12 голова, по пола, а поново су минуте уписали “головради” Симо Шијан (1 гол) и Никола Ковачевић (2).

Стиснуо је зубе и Бранко Томић који је заиграо у другом полувремену. Непогрешив са крила био је Дарко Миленковић (11 од 12) најбољи појединац сусрета користећи организоване нападе у стварању вишка својих саиграча.

Важна победа новосадских рукометаша против једног од ривала у борби за шампионску титулу. У наредном 4. колу Војводину очекује гостовање Радничком у Крагујевцу.

Proleter namučio Zvezdu, Pavkov rešio pitanje pobednika (VIDEO)