Дончић рекордом каријере и 51 поеном уништио Клиперсе

Словеначки суперстар Лука Дончић одиграо је утакмицу каријере и са 51 поеном био најзаслужнији за победу свог Даласа над Лос Анђелес клиперсима.

Дончић је доминирао од првог до последњег минута и пружио најбољу партију од доласка у НБА лигу, а Меверикси су тријумфовали резултатом 112:105.

Словенац је већ у првих 12 минута најавио да ће ово бити историјска ноћ у најјачој лиги света, неколико сати пошто је сазнао да ће на предстојећем Ол-стару играти у екипи Леброна Џејмса у којој је и Никола Јокић.

Дончић је у првој четвртини постигао чак 28 поена, што је рекорд за једну деоницу ове сезоне, а до краја сусрета се није освртао.

На паркету је провео скоро 40 минута и за то време убацио 51 поен (17/26 из игре, 7/14 тројке), уз девет скокова, шест асистенција, седам изгубљених лопти и по једну украдену и блокаду.

Поред Дончића, само су још тројица играча у домаћем тиму имала двоцифрен учинак – Фини-Смит је меч завршио са 12 поена, једним више од Брансона и Булока.

Српски репрезентативац Бобан Марјановић био је у протоколу, али није добио шансу.