Ostali sportovi

Marko Vukićević bez plasmana u spustu, zlato za Švajcarce

Srpski skijaš Marko Vukićević na samom startu iskliznuo je sa staze i ostao bez plasmana u spustu.

Vukićević je dobro startovao u spustu ali je već kod četvrte kapije proklizao sa staze, na sreći pad nije imao teže posledice ali je naš skijaš morao da odustane od daljeg nadmetanja.

Vukićević je u trci startovao kao 33. takmičar od ukupno 43 skijaša koliko je bilo prijavljeno.

Staza je bila izuzetno teška i zahtevna, duža od tri kilometra i sa delovima na kojima se razvijaju brzine od preko 135 km/h, saopštio je OKS.

Iskusni švajcarski skijaš Beat Fojc odvozio je najbolju trku za 1.42,69 i osvojio novo zlatno odličje za tim Švajcarske.

Francski skijaš Johan Klari u 41. godini trku je završio sa 0.10 zaostatka i osvojio srebro, a Austrijanac Matijas Majer je na svojim trećim Olimpilskim igrama došao i do trećeg bronzanog odličja završivši trku sa 0,16 zaostatka.