Током 2021. године престоница Аустрије је забележила пет милиона ноћења што представља пораст од девет одсто у односу на 2020. годину, али свега 28 одсто капацитета у поређењу са бројем ноћења у 2019. години.
Промет смештајних предузећа у Бечу је износио 279 милиона евра у периоду од јануара до новембра.
„Бечки смештајни објекти су били затворени скоро шест месеци у претходној години. У таквим условима туристичка бранша није могла да оствари економски задовољавајући биланс. Међутим хотели су успели да од лета до новембра достигну попуњеност капацитета од 60 одсто у односу на период пре кризе, а цене соба су остале стабилне“, објашњава Норберт Кетнер, директор Бечке туристичке организације.
Навећи број туриста у 2021. години је био из Аустрије, затим Немачке, Италије, Израела, САД, Румуније, Француске, Пољске, Шпаније и Швајцарске.
Бечка туристичка организација у текућој години располаже буџетом за маркетинг у висини од једанаест милиона евра. Фокус маркетиншких активности ће бити на дванаест тржишта: Немачка, Француска, Велика Британија, Италија, САД, Аустрија, Швајцарска, Шпанија, Белгија, арапске земље, Јапан и Кина.
„Година 2022. ће донети позитиван тренд када су бечки гости у питању, иако ће излазак из кризе трајати дуже“, изјавио је Петер Ханке, члан градског већа задужен за привреду.
Преузмите андроид апликацију.