Почетна > Бизнис
Бизнис

И даље се наjвише плаћа готовином и чековима

Бесконтактно плаћање је током пандемије знатно порасло, а сада најновија истраживања показују да 85 одсто купаца очекује да им се пружи оваква могућност приликом куповине.
Фото: Unsplash/Blake_Wisz

Већина фирми се труди да испуни очекивања потрошача, али према подацима компаније „Виза”, девет од 10 малих предузећа на тржиштима у развоју широм света не прихвата плаћање картицама и процењује се чак да се и даље у готовини и чековима троши око 17 милијарди долара.

Иако купци све мање користе готовину и желе бесконтактно да плаћају, за многа мала предузећа и микропредузећа ПОС уређаји су и даље скупи.

Половина испитаника (50 одсто) из тог сектора у Србији истакла је да има само традиционални ПОС терминал за плаћање картицама, који изискује уношење ПИН кода. Како би задржали конкурентност у дигиталној економији, предузећима је потребан ефикасан и исплатив систем, који омогућава безбедне и брзе бесконтактне трансакције, наводе из ове компаније. Како кажу, они су недавно представили ново решење засновано на технологији tap to phone, које омогућава малим трговцима да понуде плаћање картицама у својим радњама, док истовремено штити потрошаче од контакта са готовином или платним терминалом.

Како наводе, ова технологија би требало да им помогне да брже приступе дигиталној економији, спрече изгубљену продају и побољшају прилив новца прихватањем бесконтактних плаћања било где и било када.

Puštanje 5G mreže u blizini aerodroma odloženo u SAD

 

Преузмите андроид апликацију.