Богдан одличан, али Атланта поражена од Клиперса

Српски кошаркаш Богдан Богдановић постигао је 19 поена у поразу Атланте на гостовању код ЛА Клиперса резултатом 106:93.
богдановић

Почело је сјајно по Богдана Богдановића, али је екипа из Џорџије ипак поражена на гостовању код Клиперса.

Богдан је у првом полувремену убацио чак 15 поена, што му је најбољи учинак у првих 24 минута било које утакмице ове сезоне.

Ипак, његова екипа није успела да савлада десеткованог противника, који није могао да рачуна на Ленарда, Џорџа, Кенарда и друге.

Била је и Атланта без Редиша и Капеле (између осталих), али се очекивало да би могла да се тргне након пораза од Лејкерса пре две вечери и савлада други тим у Лос Анђелесу.

Богдан Богдановић је меч завршио са 19 поена, шест скокова, три асистенције и две украдене лопте.

Богдан је предводио стрелце Хокса, заједно са Треом Јангом који је такође имао 19 поена.

Једини двоцифрени били су још Луваву са 14 и Хертер са 11 поена.

Клиперсе су до победе водили Кофи са 21, Ибака са 16 и Морис са 15 поена.