Партизан декласирао Сплит и поставио рекорд АБА лиге (ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана декласирали су Сплит резултатом 109:49, у оквиру 15. кола АБА лиге.

Ово је најубедљивија победа црно-белих у историји овог такмичења, а оборен је рекорд Цедевите, која је са +58 поена разлике савладала Задар у сезони 2016/17.

Изабраници Жељка Обрадовића су разбили последњепласирану екипу регионалног шампионата, која је у протоколу, додуше, имала осам играча.

Црно-бели, којима су због короне недостајали Алекса Аврамовић и Немања Дангубић, наставили су да у стопу прате Црвену звезду, која има тријумф више.

Тријумф Партизана није ни у једном моменту довођен у питање, а меч је био одлучен већ у другој четвртини.

Испратили су га Душан Милетић са 18 поена и 10 скокова, Кевин Пантер је имао 14, а Далас Мур 14. По 10 су убацили још Балша Копривица, Зек Ледеј и Јам Мадар.

Код Сплита најбољи је био Шортер са 17 поена и четири скока, а најближи двоцифреном учинку био је још Руњић, који је убацио девет.

Утакмицу је са седам поена заредом почео Пантер, да би се Сплит убрзо пробудио и изједначио резултат на 12:12.

Од тог момента све је ишло на воденицу црно-белих, који су ново вођство поново стекли до краја првог квартала.

Наставили су да повећавају своју предност, а Сплићани нису 12 минута успевали да стигну до коша из игре.

Партизан је на паузи изједначио рекорд АБА лиге у вођству на полувремену, а у трећој четвртини ту огромну разлику су само наставили да увећавају.

Нису се заустављали, играли су јако до краја и остварили најубедљивију победу у историји регионалног шампионата.

Партизан наредни меч игра 15. јануара на гостовању код Студентског центра.

Dabl-dabl Teodosića nedovoljan za pobedu u derbiju (VIDEO)