Кошарка Нови Сад

Кошаркаши Војводине победом затворили 2021. годину

Кошаркаши Војводине славили су против екипе Металца у Ваљеву резултатом 82:65  у оквиру 16. кола Кошаркашке лиге Србије.

Тако су „Новосађани“ тријумфом затворили такмичарску 2021. годину.

Душан Беслаћ је уписао дабл-дабл у победи свог тима. Крилни центар је уписао 23 поена и ухватио 11 скокова. Поред њега у екипи Војводине истакао се и Кочић са 15 уписаних поена.

Код домаћина најрасположенији био је Стивенсон са 12 постигнутих поена.

Новосадска екипа је већ након првих 20 минута игре имала убедљиву предност, гости су на полувремену имали +15.

Металац је пружио отпор у трећој деоници и смањио на једноцифрени минус пред четврту деоницу.

Ипак Воша добија последњу четвртину 25:17 и долази до рутинске победе на гостовању.

Овом победом је екипа Муте Николића дошла до друге позиције на табели са скором 10-6, док Металац заузима 12. позицију са скором 7-9.

Bogdanović ne može da pronađe ritam: Niksi ubedljivi za start “božićnog specijala” (VIDEO)