Компанија Continental 2017. године отворила је у Новом Саду Истраживачко развојни центар, а данас у њему ради близу 750 инжењера, чији је просек старости тек 31 година.
Зашто је Continental изабрао баш Нови Сад?
Поред развојног центра који у нашем граду ради годинама, Continental је у марту отворио своју прву фабрику у Новом Саду, а у јуну је започела изградња друге, нове фабрике у Каћу која ће бити четири пута већа од прве.
То значи да је Нови Сад један од ретких градова у којем ће ова компанија имати две производне локације, уз свој истраживачко развојни центар.
Како је истакао Раду Анилевски, менаџер пословне јединице „HMI“ у Истраживачко развојном центру компаније Continental-а у Новом Саду, у питању је јединствена прилика да се производи који се дизајнирају и програмирају у Новом Саду, у истом граду и производе, склапају и тестирају за коначну масовну употребу.
Уз то, „темељ“ за инжењерство у Новом Саду је веома добар, јер, како су нам рекли у Continental-у, велики број запослених долази управо са новосадског Факултета техничких наука, а велики број њих је своју праксу обавио баш у просторијама ове фирме.
Присуство Истраживачко развојног центра компаније Continental, уз Научно-технолошки парк у нашем граду, директно утиче на рад ФТН-а, што на крају ствара ланац који чини развој нових технологија у нашем граду све приступачнијим.
Истраживачко развојни центар компаније Continental развија решења за путничке аутомобиле и комерцијална возила.
То, практичније речено, обухвата прозводе као што су инструмент табле, радари, камере, контролне јединице за даљинско праћење позиције и параметара возила, приступни системи засновани на приступу возилу помоћу паметних телефона или даљинског откључавања, управљачки склоп за контролу електричних система у возилу, инфраструктура веб базираног сервиса, мобилне апликације и главни иновативни пројекат за високо аутономну вожњу.
Уколико у свом возилу поседујете мултимедију или кориснички интерфејс са лед екранима, постоји шанса да га је произвео баш Continental, а ускоро ће такви производи излазити и из фабрике у Новом Саду.
Како изгледа рад у Истраживачко развојном центру немачког гиганта?
Зграда ове компаније препознатљива је по огромнон Continental знаку, а већ на уласку у сам објекат јасно је да се ради о озбиљној европској фирми.
Као што је већ речено, колектив је веома млад, што се и осети, а у разговору са запосленима примећује се да су сви задовољни и срдачни.
Ту је и шаховски сто где инжењери одмарају мозак од информационих технологија и монитора, али га одржавају „загрејаним“ на нешто старомоднији начин.
Један део запослених ради на пројекту који се тиче пољопривредних машина и возила, а колектив их је изненадио макетама баш таквих машина, па се може закључити да је атмосфера која влада заиста здрава.
У разговору са представницима компаније сазнали смо да се подстиче напредовање и даљи развој запослених и да је у складу са тим могуће да запослени искаже интересовање и амбицију свом надређеном за неку од виших позиција од оне коју тренутно обавља.
Уколико се процени да је то могуће, добиће и планирани период за који је то оствариво, као и кораке које у том правцу треба да предузме.
Prednosti života u Novom Sadu: Tendencija nulte nezaposlenosti
Преузмите андроид апликацију.