Кувате ли га на правој температури?
Које су вам асоцијације на зиму?
Сигурни смо да је једна од њих и кувано вино.
И сада сте вероватно помислили како већ имате супер рецепт који примењујете годинама.
Рецепт као рецепт не доводимо у питање, али желимо да вам откријемо цаке којима се служе професионалци.
Наравно да их не знате, јер их они никада не би тек тако открили.
Рони Гинаш је стручњакиња за вино у угледном ресторану у Калифорнији, а кувано вино које она спрема је омиљено у том локалу! Сада је дала својих пет савета како да рецепт за кувано вино да савршене резултате.
- Нека буде једноставно, купите лепо вино али немојте превише да се истрошите. Не треба да буде најјефтиније, јер ћете га ипак пити и желите да буде квалитетно, али не морате ни да се „испрсите“ за скупу флашу јер ће у процесу кувања ипак изгубити део букеа и укуса.
- Температура је кључна! Никако немојте да пустите да проври, јер ће шећер почети да се карамелизује и могућност да загори је велика. Добићете чудан укус, најбоље је пустити кувано вино да крчка тик испод тачке кључања око десет минута.
- Вина свежег укуса иду боље уз „зелене“ зачине, као што су кардамом или чак босиљак, док вина пунијег укуса иду уз зимске ароме као што су цимет и мускатни орашчић.
- Експериментишите са додацима. Гинашова у кувано вино додаје и мандарине, суво воће… Одаберите своје омиљене зимске ароме и додајте их у вино.
- Пробајте кувано бело вино! Освежавајућа варијанта омиљеног зимског пића подразумева да у ризлинг додате шећер, цимет и бренди.
Преузмите андроид апликацију.