Мото ГП: Франческо Бањаја победио на првој трци сезоне за ВН Португалије

Актуелни светски првак у Мото ГП шампионату возач Дукатија Италијан Франческо Бањаја победио је на првој трци сезоне за Велику награду Португалије, која је вожена на стази Алгарве.

Шпански возач је забележио дупли тријумф у Португалији, пошто је јуче победио и у спринт трци на стази Алгарве.

Бањаја је данас остварио време од 41 минут, 25 секунди и 40 стотинки. Друго место освојио је Шпанац Маверик Вињалес из Асприље, који је за победником каснио 0,687 секунди. Трећи је био Италијан Марко Бецекио.

Возач Хонде Шпанац Марк Маркез направио је инцидент у трећем кругу, пошто је закачио сународника Хорхеа Мартина, који је на крају оборио домаћег такмичара Мигуела Оливеиру. Маркез и Оливеира су одустали, а Мартин је излетео са стазе шест кругова пре краја трке.

Наредна трка у Мото ГП шампионату биће одржана другог априла за Велику награду Аргентине.