Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Цимет дијета

Дијета са циметом гарантује да ћете за недељу дана изгубити и до седам килограма. Због оваквог учинка стекла је велику популарност широм света. Ова дијета са циметом је прилично једноставна и укључује конзумирање пића са циметом и медом два пута дневно.
Фото: Pixabay/Daria-Yakovleva

Резултати су индивидуални и док неки кажу да им је конзумирање цимета заиста помогло да смршају, има оних који нису видели никакву разлику. У наставку сазнајемо да ли је цимет лековит и да ли може да помогне у губитку тежине.

Шта је дијета са циметом?

Основна основа ове дијете је цимет, који се додаје у исхрану због свог лековитог и благотворног дејства. Цимет је иначе одличан додатак за особе које болују од дијабетеса јер ствара ефекат на инсулин у крви, али и снижава ниво холестерола. Цимет је такође одговоран за јачање имунитета и убрзање метаболизма. Све ово га чини идеалном храном за мршављење.

Цимет је здрав, али како изгледа дијета са циметом?

У овој врсти исхране од вас се не тражи да ограничавате оброке или мењате исхрану, иако се препоручује здрава исхрана. Постоје две варијанте ове дијете, једна препоручује конзумирање безмасног јогурта са кашичицом цимета, а друга пола литра воде са кашичицом цимета два пута дневно. Дијета са циметом са јогуртом помоћи ће вам да будете здравији, али и да вам дају добру идеју за јутарњи десерт. Конзумира се тако што се у чашу јогурта или домаћег кефира дода кашика цејлонског цимета. Пијте ово ујутру одмах након буђења и увече пре спавања. Уколико се одлучите за варијанту циметове дијете са водом, саветује се да пијете и воду и чај и да у течност поред цимета додате и мед. Ово пиће може бити хладно или топло. Према неким дијетама довољно је попити три децилитра воде, док неки препоручују пола литра воде. У свакој варијанти у течност се додаје пола кашичице цимета, а може се додати и једна кашика меда. Не додавати мед у кључалу воду, већ само млака да мед не изгуби својства.

Зашто цимет?

Цимет је здрав и лековит састојак који се може додати и слатким и сланим јелима. То је један од најстаријих зачина. Постоје две најчешће врсте, касија или кинески цимет и цејлонски цимет. Цејлонски цимет се ређе појављује на тржишту и мање је горак од кинеског цимета. Цимет садржи феноле и антиоксиданте, што значи да помаже телу да се бори против упале и болова. Садржи и кумарин, који је одговоран за регулисање нивоа шећера у крви, смањење апетита, убрзање метаболизма и повећање циркулације крви. Овај укусни зачин има и антибактеријска својства и користи се за балансирање цревне флоре. Додајте другу здраву храну Осим цимета, у јогурт или чај можете додати и мед, што је пожељно у свакој дијети. Било би добро да пијете домаће здраве чајеве, али и да у свој дневни мени уврстите здраву храну.

Čokolada leči srce

 

Преузмите андроид апликацију.