Америка одобрила 17,5 милијарди долара за развој нуклеарне енергетике

Америчко Министарство енергетике саопштило је данас да ће обезбедити условне зајмове у вредности од 17,5 милијарди долара за подршку изградњи нових нуклеарних електрана и јачање домаћег ланца снабдевања у сектору нуклеарне енергије. Министар енергетике Сједињених Америчких Држава Крис Рајт изјавио је да би програм требало да омогући да до 2030. године буде покренута изградња 10 … Настави са читањем Америка одобрила 17,5 милијарди долара за развој нуклеарне енергетике