Нутрициониста открива шта се догађа с кромпиром када се поновно загрева.
Подгревање пире кромпира није једноставно у смислу да га само ставите у микроталасну пећницу и то је то – посао готов. Попут осталих скробних јела која се праве са млечним производима, пире кромпир може да постане сув и лепљив ако се подгрева пребрзо и на превеликој температури.
Стога, за најбоље резултате прескочите микроталасну пећницу. Висока температура извлачи влагу из пире кромпира и крајњи резултат неће бити добар. Следећи пут покушајте га подгрејете у рерни!
Најбољи начин за загревање пире кромпира
Када је, генерално, у питању загревање намирница, „Тhe Kitchen“ преноси како теорија која превладава гласи да их треба загревати на исти начин на који су и куване.
Међутим, то не важи у случају пире кромпира. Уколико покушате да га загрејете на ватри на којој се и кувао све што ћете добити јесте запечени кромпир. Уместо тога, искористите рерну и постепено га загрејте како би добили сјајан резултат.
Поступак:
Преместите кромпир у посуду за печење: равномерно загревање кромпира омогућава брже загревање уз мање сушења.
Додајте павлаку за кување и маслац: Више влаге и масти два су тајна састојка за подгревање остатака пиреа. Стога, додајте у кромпир једну кашичицу маслаца и 100 грама павлаке за кување.
Покријте га и полако загрејте: Покријте посуду за печење стакленим поклопцем и ставите је у рерну на 180 степени на 20 до 30 минута.
За крај, важно је напоменути и често питање о томе да ли је пире кромпир сигурно подгревати или не?
Савет и одговор на то питање дала је нутрициониста Сандра Марић Булат која каже да подгрејани кромпир није канцероген нити токсичан. Али, његовим подгревањем долази до рекристализације скробних зрнаца, због чега она постају теже сварљива и тиме може стварати осећај тежине у желуцу код људи са осетљивим желуцем.
Nemojte da bacate vodu od krompira, iskoristite je da poboljšate ukus jelima
Преузмите андроид апликацију.