Почетна > Србија
Србија

Немачка компанија Хансгрохе отворила фабрику у Ваљеву

Немачка компанија Хансгрохе отворила је данас у Ваљеву фабрику санитарне опреме, у присуству председника Србије Александра Вучића.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић

Немачки произвођач санитарија у нови погон уложио је 85 милиона евра и  запослиће 1.000 људи.

Председник Вучић је заједно са представницима компаније Хансгрохе пресекао врпцу, чиме је фабрика у Ваљеву званично пуштена у рад.

Фото: Танјуг/Милош Миливојевић

Фабрика је отворена у Индустријској зони Ваљево, а поред Вучића  присуствују и генерални директор компаније Хансгрохе Ханс Јурген Калмбацх, министар финансија Синиша Мали, министар грађевинарства Горан Весић, министар трговине Томислав Момировић, амбасадорка Немачке Анке Конрад и други.

Вучић је затим одржао краћи састанак са представницима компаније и министрима у влади.

Производи компаније Хансгрохе се могу наћи у бројним хотелима са пет звездица и бутик хотелима, приватним вилама и корпоративним представништвима широм света, између осталих у највишој згради на свету – Бурј Кхалифа, једном од најлуксузнијих путничких крузера Qуеен Марy 2, представништву Астон Мартина у Мајамију, али и у гламурозном Еxцелсиору у Дубровнику.

„После само 15 месеци изградње, спремни смо за производњу првих славина у наредним месецима. Сада, две и по године након одлуке, срећни смо што можемо да пожелимо добродошлицу новом члану Хансгрохе породице у Србији који већ сада има преко 50 запослених“, наводе из компаније.

Реч је о пројекту за градњу ливнице за изливање тела славина, што је друга фаза од укупно четири фазе пројекта за градњу фабрике у Ваљеву.

Трећа фаза обухватиће галванизацију, а четврта проширење производног комплекса за још 30.000 метара квадратних.

Производња славина налази се територији Ваљева у оквиру привредне зоне, у источном делу града. Укупна површина парцеле је 130.700 метара квадратних.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић

Пројектом је планиран капацитет производње од четири милиона тела батерија, и то три милиона месинганих тела и око милион компонената од цинка (тела или ручица) годишње.

Немачка компанија Хансгрохе Гроуп, са седиштем у Немачкој, основана је давне 1901. године, а данас један глобални лидер у области, дизајна и иновација у индустрији санитарне опреме за кухиње и купатила.

Како кажу, дугогодишњу историју компаније обележиле су бројне иновације, које су утицале на свакодневне навике људи широм света, као што је патентирање првог ручног туша са више програма.

Са своја два бренда АXОР и хансгрохе, компанија симболизује иновацију, дизајн, квалитет и одрживост широм света, наведено је у саопштењу.

У компанији данас ради више од 5.600 људи широм света, а њени производи  су доступни у 150 земаља света.

Поред Немачке, компанија има своје фабрике у Француској, Америци и Кини, а од овог јуна на мапи овог глобално препознатљивог бренда, налази се и Србија.

Носилац пројекта је Хансгрохе, а консултант Енвицо доо Београд.

Процене количине материјала не обухватају већ коришћени материјал у другом производном циклусу (на пример претапање уливног система или отпадног метала), што значи да ће већина славина произведених у Ваљеву бити од чистог, „девичанског“ месинга.

Производња ће обухватити машинску обраду, глодање, бушење и прање, брушење и полирање, склапање славина и логистику.

Даљу обраду (галванизацију) у почетку ће, како се напомиње, вршити спољни добављачи, док ће се у каснијем периоду вршити на локацији фабрике.

У свакој технолошкој фази је углавном могуће укључивање спољних партнера, што у принципу значи да свака од пет заступљених технологија може да се имплементира или интерно или од неке друге стране, где се прибегава циљу задовољења променљиве потражње.

Vučević obišao privredno društvo „Borbeni složeni sistemi D.O.O“

Преузмите андроид апликацију.