Конзервирана храна је одлична опција када вам је потребан брзи оброк или ужина. Пасуљ, месо, риба, супа и воће само су неки од артикала које ћете наћи на полицама конзервиране хране.
Међутим, уштеда времена не би требало да буде на штету вашег здравља. Иако вам ове конзерве могу уштедети време у кухињи, можда ћете бити изненађени забрињавајућим састојцима у неким популарним производима.
Када дефинишете конзервирану ставку као „нездраву“, постоји неколико фактора који долазе у обзир. Количина натријума, додатог шећера, транс и засићених масти и калорија помажу у одређивању нутритивне вредности производа.
Поред тога, адитиви, конзерванси, боје за храну и боје и други састојци могу одредити како конзервирани производ утиче на ваше здравље.
Пасуљ
Нутриционисти истичу да треба бити опрезан када је у питању куповина готовог пасуља из конзерве. Конзервирани пасуљ је често пун засићених масти, шећера и непотребних додатака.
Супе
Многе супе у конзерви садрже превише соли. Једна студија Канадског института за здравствена истраживања (ЦИХР) показује да кондензоване супе спремне за сервирање имају неке од највиших нивоа натријума у канадској пакованој прехрамбеној индустрији. Иста студија је такође открила да је супа један од највећих доприноса натријума у канадској исхрани – заједно са конзервираним и киселим поврћем.
Компоти
орепоручује избегавање конзервираног воћа упакованог у сируп због високог садржаја шећера. Конзервирано воће у лаганом сирупу садржи 21 посто вашег дневног препорученог уноса шећера, а све преко 15 посто је много.
Преузмите андроид апликацију.