Ноћна крема је намењена за наношење на кожу лица ноћу, а дневна током дана. То је логично. Али зими би било добро да ноћну крему нанесете на лице током дана, када му је потребна посебно богата, масна текстура.
Знамо да наше лојне жлезде престају да производе себум на температури од 8 степени Целзијуса и ниже.
Себум је масни секрет који хидрира кожу и штити је од ултраљубичастог зрачења и штетних бактерија.
Кожа лица зими је изложена честим променама боравка у просторијама са сувим, загрејаним ваздухом или напољу на хладном спољашњем ваздуху, што узима данак и може исушити кожу још више него летње сунце и изазвати љуштити се.
Али хидратантна крема на бази воде која се примењује током дана на екстремно ниским температурама може да се смрзне, оштетивши крвне судове коже. Дакле: мање влаге, више масти.
Да поједноставимо, покушајте да и током дана користите богату ноћну крему, ноћне креме су обично масније и садрже мање воде од дневних. Ако се љуштење коже настави упркос томе,лекари препоручују наношење вазелина на лице.
За особе са веома масном кожом склоном црвенилу и акнама, боља алтернатива масној ноћној креми у зимским данима могла би бити чешћа употреба производа за свакодневну негу коже, креме са високим садржајем воде треба избегавати по хладном времену.
Важно је запамтити да ноћне креме, за разлику од многих дневних, обично не садрже никакав СПФ. Дакле, ако користите ноћну крему током дана и одлучите да идете у дугу шетњу, обавезно нанесите крему за сунчање са заштитним фактором испод.
Преузмите андроид апликацију.