Сви ноћни клубови у Великој Британији до 2030. би могли да буду затворени ако локали наставе да се затварају садашњим темпом.
То је објавио Тајмс , позивајући се на бројеве Удружења за ноћну индустрију.
Према НТИА, 123 ноћна клуба затворена су у деветомесечном периоду, између прошлог децембра и септембра ове године. Сада је у земљи остало само 1.068 ноћних клубова.
„Бројке сугеришу да ако се стопа пада не заустави, у Британији неће остати ноћни клубови до 2030. године“, пише Тајмс, преносе Новости.
С обзиром на то да се та земља бори са кризом трошкова живота и енергије, која је погоршана санкцијама Русији и смањењем испоруке руске енергије Европи, потрошња у ноћним клубовима ове године је смањена за 15 одсто. Ово долази пошто су трошкови скочили за више од 30 одсто, према подацима НТИА, које су цитирале новине.
Организација је у среду оптужила владу Велике Британије да занемарује значај ноћне економије иако привлачи преко 300 милиона туриста годишње, остварује приход од преко 112 милијарди фунти (129 милијарди долара) и запошљава скоро 2 милиона људи.
Прошле недеље, шеф те организације Мајкл Кил позвао је званичнике да престану да „чупају срце ноћног живота“, као и да поново уведу замрзавање царина на алкохол, продуже олакшице за пословне стопе и смање ПДВ.
Кил је више пута упозоравао да је опадање ноћних клубова „огромна трагедија“ за Велику Британију јер негују таленте и служе као важна „културна и друштвена средишта“.
У коментару који је цитирао Тајмс, он је такође рекао да би затварање сигурних лиценцираних места могло довести до оживљавања илегалних и опасних забава.
Истраживање које је Баркликард спровео прошлог месеца открило је да више од половине Британаца планира да смањи дискрециону потрошњу, укључујући храну и пиће напољу, како би могли да приуште своје рачуне за енергију.
Преузмите андроид апликацију.