Да бисте лакше поднели врућину, треба обратити пажњу и на исхрану, а стручњаци саветују да буду посебно опрезни особама са хроничним болестима.
Једите чешће, мање оброке који садрже више течности
Једите јела као што су супе од поврћа или чорбе од поврћа. Избегавајте храну богату протеинима, али и претерано уношење угљених хидрата, јер се после њихове конзумације поспешује варење и загрева организам. Свакако избегавајте масну и зачињену храну, алкохол и прекомерна кофеинска пића. Ово важи и за чајеве са високим садржајем кофеина, за црни чај.
Пазите где држите своје лекове
Хронични болесници треба да се консултују са лекаром о лековима које узимају као терапију, јер неки од њих подстичу мокрење, а самим тим и повећавају ризик од дехидрације.
Такође је важно напоменути да лекове морате држати на температури до 25 степени, а ако је виша у вашем крају, преместите их у фрижидер. Посебан опрез саветује се оболелима од болести респираторног система, јер поред отежаног дисања и кашља може доћи и до пада крвног притиска.
Како топлота утиче и на згрушавање крви, може доћи до локалне тромбозе уз отицање ногу јер се течност задржава у ногама.
Код особа које имају проблем са гојазношћу тело задржава више топлоте, а притом је теже расхлађује, па треба да обрате пажњу на температуру простора у коме бораве.
Преузмите андроид апликацију.